Genç Gelişim Dergisi

Yok

Written By: Genç Gelişim - Şub• 26•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

adam_cizim

Ellerine dokunmadan, çoktan ölmüş olduğunu anlayamayacağın bir gülümsemenin arkasında duruyor hayat.  Yaşamak, canlılığını anlayamayacak sahte. Ne anladıysan o, daha fazlası ancak sen olabilecek kadar gerçek. Yoksa  hiçbir şeyin ne önü ne de arkası yok. Ama öncesi, sonrası çok.Sanki senden daha fazlası bir tek sende yaşayamayacak kadar kendine tok. Suskun yüzünde bilinmezliklerin gölgesi, zaman geçtikçe yaşanmışlıklar yaşlanmışlık zannedilecek kadar aslına döner. Aslında hayat hiç var olmamış gibidir.

Geçmiş asla gelecek kadar gerçek değildir. Geleceğe dayanarak geçmişi inkarın asıl adı ise umuttur. Ve sana, sen gibi kendini sevdirir. Aslında bir şeyler olduğunu zannettirir. Gerçekteyse hiçbir şeylikten yola çıkan bir varlık tanımı mantıksızlığından ibarettir. Hatta senden ötesinde ne varsa birbirine benzetir. Çünkü yaşamak bazen ölmek gibi, varlığı çokluğunun içerisinde gizlenir.

 

Aytekin Mehmet Arslan,Ünlemler

www.gencgelisim.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Kendini Keşfeden Toplumların Şifreleri başlıklı makalemizde adem özbay, kendini keşfeden toplumlar ve kendini keşfeden toplumların şifreleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir