Genç Gelişim Dergisi

Yeteneklerimizi Keşfettiğimizde Hayrete Düşecek Sonuçlar Alırız

Written By: Genç Gelişim - Nis• 22•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

taniklik

 

Her kişinin bir hali, her halin de bir fırsatı vardır.”

Swette Marden şöyle diyor: “İnsanoğlunun içinde uyuyan güçler vardır. Bunları bilse kendi bile şaşırır. Çünkü bu güçlere sahip olduğu aklından bile geçmez. Bu güçleri uyandırıp eyleme geçebilirse, o kişinin hayatında büyük bir devrim olur.”

Joseph Murphy ise “Bilinçaltının Gücü” adlı eserinde şunları söylemekte :“Zihninizin gözlerini açarsanız, çevrenizde yer alan sınırsız zenginlikleri görebilir ve tükenmeyen zenginlikleri saklayan bir definenin de kendi içinizde yer aldığını anlayabilirsiniz.”

 

Hidroponik tarım nedir bilir misiniz? 1985 yılında Japonya’daki bir bilim fuarında bu yöntemle geliştirilmiş ve yaklaşık onbeş bin domates verebilen domates fidanları sergilenmiştir. Üstelik bu fidanlar, normal domates tohumlarından üretilmişti ve üzerinde herhangi bir genetik oynama yoktu. Toprak bilimci Nozawa, günışığı ve besin maddeleriyle zenginleştirilmiş su içerisinde yetiştirmişti bu domatesleri… Yani şunu demek istiyoruz: Bir domates tohumundan, yaklaşık yirmi -otuz tane domates verebilen fidanlar yetiştirilebildiği gibi aynı tohumdan, gerekli keşif ve yöntemlerden sonra onbeş bin domates verebilen fidanlar da üretilebilmektedir. Demek ki domates tohumunda böyle bir potansiyel sır eskiden beri vardı ancak Nozawa adlı bilim adamı bu potansiyel şifreyi çözerek domates fidanını daha verimli bir hale getirmiş oldu. İşte insanoğlu da bu örneğe benzer potansiyel sırlara sahiptir. Önemli olan, Evren’in Sahibi’nin bize doğumumuzla birlikte verdiği bu muhteşem kapasiteleri uyandırıp kullanabilmektir.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Bireysel olarak kendimizi tanıma aşamalarında, kendimizin neler yapabilecek düzeyde ve istekte olduğumuzu tespit edebilmek çok önemlidir. “Yeteneklerimiz nelerdir? Hangileri geliştirilebilir? Geliştirilirse nasıl olur? Neler yapabiliriz ve nelere istekliyiz?” , gibi soruları sormamız lazımdır. Yetenekler, başarımızı etkileyen en önemli unsurlardandır. Ancak temel gerektirir, eğitim gerektirir. Yapmak istediğimiz bir işle ilgili yetenek seviyesine erişemezsek o işi sadece istemekle kalırız. Bilgisayar mühendisi olmak istiyorsak, mantıksal ve matematiksel zekâmızı ve yeteneklerimi geliştirmemiz gerekir. Gelin, bu akşam oturup bir düşünün… Bu güne kadar neler yaptınız? Neler yapamadınız? Neleri yapmadınız? Yapmak istedikleriniz nelerdir? Hangi işlere ilgi ve yeteneğiniz var ve geliştirilebilir?

Thomas Edison’un şöyle bir ifade kullandığı söylenmektedir:” Yapabileceğimiz şeyleri yapmaya başlarsak, kendimizi hayretler içerisinde bırakacak sonuçlar alırız.”

Beynimizdeki zincirleri kırıp onu tutsaklıktan kurtarmalı ve orada uyuyan dahiyi uyandırmamız gerekiyor.Bunun için ciddi bir hafıza eğitimi ile fotografik belleğe sahip olmamız lazım…

Kendi gerçekliğimizin farkına varmamız ile içsel hazinemizin bulunduğu, yüreğimizin gizemli kapıları aralanacaktır.”Yüreğindeki Sen” , define sandığıdır ve o define sandığı içinizdedir;onu keşfedin,ortaya çıkarın ve hazinelerinizi kullanmaya başlayın…

 

Yüreğindeki Sen/Selçuk Alkan/Akis Kitap

www.gencgelisim.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Ağanın Oğlu başlıklı makalemizde ağanın oğlu hikayesi, kıssadan hisse ve nükteli hikayeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir