Genç Gelişim Dergisi

Suyun Gizemi

Written By: Genç Gelişim - Haz• 14•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

suyun hisleri

 

Su ile ilgili en önemli çalışmayı japon bilimadamı Masaru EMOTO yapmış ve devrim niteliğinde bilgilere ulaşmıştır. EMOTO kısaca su moleküllerini belli şartlarda dondurup elektron mikrosoplarıyla fotograflarını çekmiş ve her duygu yada enerji yoğunluğunda farklı ve muhteşem sonuçlar almıştır. Bu çalışmaya göre su kendisinie sunulan duygu, düşünce yada enerji formuna farklı tepkiler vemiş ve iyi yada kötü olarak molekül yapısını değiştirerek yapsını ortaya koymuştur.

 

Deney şöyle yapılmıştır ; Önce su eksi yirmi derecede dondurulur. Sıcaklığı eksi beş dereceyi bulduğunda kristal ortaya çıkıyor. 5 mm’lik buz parçasında ancak 25 mikron yani 0025 mm büyüklüğünde bir kristal oluyor. Bu yüzden bunun 200 defa büyütülmesi ve bu esnada en ufak bir titreşimin meydana gelmemesi gerekiyor. Su kristalleri de yaklaşık elli-altmış saniye buzun sıcaklığı sıfır dereceye ulaşana kadar görülebiliyor. Bu sayede istenilen kelime yada duygulara nasıl tepki verdiğini görebiliriyoruz.

 

Serkan Ertem

www.gencgelisim.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Cesaret ve Yetenek başlıklı makalemizde başarı ve cesaret, cesaret ve yetenek ve cesur olmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir