Genç Gelişim Dergisi

NLP’ce Değişim

Written By: Genç Gelişim - Haz• 16•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

degisim

Yaz bitti ve sonbahara girdik dostlar. Ve kışa doğru hızla yol alıyoruz. Bir değişim ve dönüşüm donemi yaşıyoruz. Tabiat değişiyor. Yenileniyor. Canlanıyor. Yeşillenityor, sonra sararıyor. Şirketlere, okullara, evlere ve sonuçta kişilerin kendilerine bir değişim modeli öneriyorum. Tabiattaki canlanma modelinden ilham alarak sönük ümitlerimizi, silik hayallerimizi, yanık yüreğimizi, bükük boynumuzu ve kırık kalplerimizi değiştirebileceğimiz bir değişim ve dönüşüm modeli.

Öyle bir değişim ki, üzerine koza örüp, içine giren ve kozayı yırttığında dışarı çıkanın o olduğuna bir türlü inanamadığımız muhteşem bir kelebeğe dönüşme türünden bir değişim. Ve tırtıldan kelebeğe dönüşümün muhteşemliği… Kolay değil diyenleriniz olabilir. Ama başaranlara baktığımızda, büyük büyük başarıların, Japonların Kaizen Felsefesi’ndeki küçük küçük iyileştirmelerle toplam kaliteyi bulmaları gibi bir şey olduğunu görüyoruz. Zaten değişimin önündeki en büyük iki engel ; sizin gördüklerinizi başkalarının görememesi ve başkalarınca görülenlerin sizce görülememesi. Peki bu iki engeli aşabilir miyiz dersiniz, ya da nasıl aşabiliriz?

 

Münir Arıkan

www.gencgelisim.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Onun Dünyasına Bir Gezinti başlıklı makalemizde 3 sandalye, 3 sandalye metodu ve 3 sandalye metodu nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir