Genç Gelişim Dergisi

NLP Her Şeyden Önce Bir Kişisel Gelişim Yöntemidir

Written By: Genç Gelişim - Nis• 14•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

nlp de insan

Meditasyon ve NLP konferanslarına, eğitimlerine katılmış yüzlerce insanla karşılaştım. Onları dinledim. Onların yazdıklarını okudum. Sonuçlar hayret vericiydi. İki saatlik bir konferans yaşamları değiştiriyordu. İnsanlar sorunlarına aradıkları cevaplan buluyorlardı. Onların dirençlerini, değişimlerini, zorlanmalarını, aydınlanmalarını adım adım izleme fırsatım olmuştu.

New Age dedikleri kadar vardı. Yeni Çağ hepimize yaşamlarımızı anlama ve yeniden örgütleme fırsatı veriyordu. Tabi bedelini ödemek şartıyla. Bu bedel yüz dolar da olabilir, bir dolar da, on bin dolar da…Yine de değişim gerçekleşmişse bu paraların ödenmesinin hiçbir mahsuru yok bence. Ben ‘sebil manevi çalışmalar’ sunduklarını yayarak evli çiftleri boşatıp karılarım alan, çok yüksek meblağlı hediyeleri kabul eden, asarım keserim krizleri geçiren nice ‘Boğuş Masters’lar biliyorum!… Bunların yurt dışındaki örneklerini merak ediyorsanız Okuyanus yayınevinden yayımlanan Anthony Storr’un ‘Öteki Peygamberler’ kitabına bakabilirsiniz.

Dolayısıyla ücretini önceden belirlemiş ciddi kurs merkezlerinin açtığı kurslara, eğitimlere katılmakta yarar var. İsmail Emre “Tasavvuf Yolu muhataralıdır” demişti. Yirmi yılı geçen yolculuğum sırasında bunun kişisel gelişim çalışmaları alanında da böyle olduğuna tanıklık edebilirim.

Kendi yaşamınızla ilgili bir Amacınız, bir Vizyonunuz var mı?

Vizyon sizin gelecekte ulaşmak istediğiniz yerdir. Oraya ulaşmak için önce Yol Haritanızı elde etmeniz gerekir. Yolu yürümeniz ve bazen de tırmanmanız gerekir. Bazı arkadaşlarınızı geride bırakmayı göze almanız gerekir. Çaba göstermeniz ve kararlı olmanız gerekir. Doğru Yönde ilerlemeniz gerekir. Oruç Aruoba’nın deyişiyle eğer Yön yoksa, ‘yürüme’ de yoktur aslında.

Nlp İle Ruhsal Gelişim/Cengiz Erengil/Akis Kitap

www.gencgelisim.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Yok başlıklı makalemizde gülümsemenin ardındaki hayat, varlık ve yaşamak ve ölmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir