Genç Gelişim Dergisi

Negatif Düşünceleri Pozitife Çeviren 7 Mucizevi Adım

Written By: Genç Gelişim - May• 22•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

7 renk

 

Ne yazık ki çevremiz, olumsuz düşünceler taşıyan, dolayısıyla ister istemez bunların olumsuz sonuçlarıyla karşılaşan insanlarla dolu. Daha da kötüsü, bu kimselerden bir kısmı kendi olumsuz düşüncelerini çevresindekilere empoze etmeye kalkarlar. Fakat bu gibilere karşı sizin de elinizde bunları etkisiz hale getirebilecek iyi bir silah bulunmaktadır. Bu olumsuz düşünceleri isterseniz reddedebilirsiniz. Aslında olumsuz düşüncenin kendisi bir tür hastalıktır ki onun ardından acı, tasa, endişe ortaya çıkar. Sizin yapacağınız, bunların size bulaşmamasına özen göstermektir. Olumsuz düşüncelerle savaşmada atacağınız ilk adım, olumsuz düşünceler üzerinde durmamaktır.

Dünyada her şeyin başlangıcının düşünce olduğunu hatırlayalım. Düşünce öyle güçlü bir enerji formudur ki onsuz hiçbir şey varlık haline dönüşemez, yine hiçbir şey onun gelişim sürecinden geçmeden varlığını sürdüremez. Hayatınız, bugünkü yaşamınız düşüncelerinizle oluşmuş vaziyette. Hayatınızın temelinde bulunan bu düşünceler eğer büyük ölçüde olumsuz nitelik taşıyorsa, büyük olasılıkla hayatınız da olumsuzluklarla dolu olacaktır.

Aşağıdaki yöntemi günde 3 kez uygulayın.

1-   Rahatsız edilmeyeceğiniz bir yer seçin kendinize. Uzanıp yatın ya da başınızı arkaya doğru rahatça dayayabileceğiniz bir iskemleye oturun.

2-   Gözlerinizi kapayın ve bir süre, kontrol altına almaya çalışmadan, soluk alıp verişinizi izleyin. Zihninize ve tüm vücudunuza doğru yayılmaya başlayan gevşemeyi gittikçe artarak hissedin.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

3-   Diyaframınızı aşağıya doğru iterek burundan derin bir nefes alın. Aldığınız solukla mide kaslarınızın gevşediğini hissederken, şuurunuzun bu rahatlığı kafanızda da hissetmesine izin verin. Bunu üç kez tekrarlayın ve her seferinde bırakın şuurunuz vücudunuza ve zihninize doğru yayılıp giden gevşemeyi hissetsin.

4-   Zihinsel olarak şunları kendi kendinize tekrarlayın: “Düşüncelerimden sorumluyum. Artık anlıyorum ki hayatsal çevrem düşünce tohumlarım için bir tarladır. Yüksek benliğim tüm olumsuzlukları düşüncelerimden alacaktır. Zihnim tüm şuur düzeylerimde her türlü olumsuz düşünceye karşı uyanık bulunacaktır. Bu andan itibaren olumsuz düşünce benim için bir yabancıdır.”

5-   Derin bir nefes alın. Bunu yaparken diyaframınızı mümkün olduğu kadar aşağıya doğru itmeye çalışın. Soluğunuzu kısa bir süre tutarken mide kaslarınızın gevşediğini, bu gevşemenin tüm vücudunuza ve zihninize yayıldığını algılamaya çalışın. Zihninizdeki ve vücudunuzdaki gevşemeyi gittikçe daha fazla hissetmeye çalışarak bu soluk alışı 3 kez tekrarlayın.

6-   Zihinsel olarak şu ifadeyi kendi kendinize tekrarlayın: “Yüksek benliğimin hakimiyeti altında olumsuz düşünmekten korunacağım. Bu olumsuz düşünceler bireylerden gelsin ya da bir gruptan gelsin beni etkileyemez. Yüksek benliğimin kudreti beni saracak ve bir daha asla olumsuz düşüncelerden etkilenmeyeceğim.”

7-   Bir süre havanın ciğerlerinize yavaş yavaş dolup boşalışını izleyin. Bırakın şuurunuz vücudunuza ve zihninize yayılan gevşemenin farkına varsın. Bu tatlı gevşemenin farkında olarak gözlerinizi açın ve günlük işlerinize bakın.

 

Sibel Yolak

www.gencgelisim.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Sorunlarınızın Üstesinden Gelin! başlıklı makalemizde bilinçaltı telkinler, sorunlarınızın üstesinden gelin ve telkin cdler hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir