Genç Gelişim Dergisi

Mutlu Yaşamak

Written By: Genç Gelişim - Mar• 18•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

 mutlu olmak

Bir sahil kasabasına yolu düşen Amerikalı iş adamı, kayığının içinde birkaç ton balığı bulunan balıkçıya ‘balıkları ne kadar sürede yakaladığını’ sorar: “Fazla sürmedi, senyör.” Amerikalı hayretle sorar: Öyleyse neden daha çok balık tutmadın?”“Bu bugünlük bana ve aileme kafi, senyör.”

İş adamı bu durumu son derece verimsiz bulur. “Ben Harvard mezunuyum, sana yardımım dokunabilir.” der. “Her şeyden önce daha fazla balık tutmalısın.” Balıkçı hayretle sorar: “Niçin senyör?” “Artan balıkları satar, daha çok kazanırsın.  Sonra daha büyük bir tekne alırsın, daha çok balık tutarsın. Sonra başka tekneler alır, filo kurarsın. Sonra balıkları işlemek için kendi konserve tesisleri kurarsın. Bu arada Los Angeles veya New York gibi büyük bir  kente taşınmış olursun.” “Sonra senyör.” “Büyüyünce halka açılır, hisse senetlerini satarsın. Zengin olursun milyonlarca doların olur.” “Milyonlar mı dediniz, senyör? Peki, sonra.” “Bu kadar paran olduktan sonra çalışmana gerek kalmaz. Emekliye ayrılır, bir sahil kasabasında kafanı dinlersin. Sabahları geç saatlere kadar uyursun. Biraz balık tutar, çocuklarla oynar, öğlen eşinle şekerleme yapar, akşam bir şeyler içip amigolarınla gitar çalarsın. Hayatını mutlu bir şekilde sürdürürsün!” Balıkçı kendini tutamaz, güler: “Senyör zaten bende burada böyle yapıyorum.”

www.gencgelisim.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan NLP Her Şeyden Önce Bir Kişisel Gelişim Yöntemidir başlıklı makalemizde beyin dili, kişisel gelişim ve nlp hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir