Genç Gelişim Dergisi

Kapıyı Açın ve Düşüncenin Kardeşini İçeri Alın

Written By: Genç Gelişim - May• 13•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

zaman-saat

Düşüncenin ve hayal gücünün doğduğu an; insanlık tarihinin takviminde yazan rakam vardır. Yani bugün, şimdi, şu andır.

Her şey içinde ereğini barındırır. Örneğin bir kestane; kestane ağacı olma ereğini barındırır içinde. Her düşüncede kendini gerçekleştirme arzusu içindedir. Eğer düşünce bir defa ortaya konmuşsa, kendini gerçekleştirmek için tüm mubah yolları kullanmaya çalışır, bildiği tüm yolları dener ve gerçekleştirir.

“ Düşünüyorum öyleyse yaparım.” Bunu kitaplardan çok, kendi yaşanmışlıklarımdan biliyorum.

Benim üniversite okumaya karar vermem çok ani olmuştu. Lise son sınıftaydım, Anadolulun küçük bir kasabasında Varto’daydı bu lise. O güne kadar, tüm eğitimim boyunca birçok sınav gelmiş geçmiş, ben hiç birinin ne işe yaradığını bilmediğim için bunlara katılmamıştım bile.

Üniversite sınavına da arkadaşlarım katıldığı için katılma ihtiyacı duydum ve sınav tarihine kısa bir süre kala daha önceki yıllarda üniversiteye girmiş ve okumakta olan birkaç abimiz okulumuza geldi. Üniversitenin ne olduğunu, nasıl bir ortam olduğunu, burada neler yapılabileceğini, üniversiteye girmek için nelerin gerektiğini, çalışarak bu işin nasıl mümkün olduğunu, üniversiteye hazırlık için büyük şehirlerde dershanelerin olduğundan söz ettiler.

Sonra da öğrendikleri Tarih ve Coğrafya derslerini anlatmaya başladılar. Ben derslerle ilgili bölümü hiç hatırlamıyorum. O anda içimi hafif bir ılıklık kapladı ve sonrada hayal dünyasına daldım. Neler hayal ettiğimi detayıyla hatırlamıyorum ama bugün olduğum yerden farklı şeyler değildi.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Benim hayallerim kendini gerçekleştirdi, sizinkiler de gerçekleştirebilir. Ama önce onları yapacağınızı hayal etmelisiniz.

Bir fıkra ile devam edelim: Temel her gün Allaha dua ediyormuş:  “Allah’ım ne olur bana piyangodan büyük ikramiye çıksın” Gel zaman git zaman, Temel bu işe o kadar kafayı takmış ki, sabah erkenden kalkıp o cami senin bu kilise benim demeden aynı duayı kutsal mekânlar da tekrarlayıp duruyormuş: “Allahım büyük ikramiye bana çıksın, senin büyüklüğün ve yüceliğin karşısında bu kadar küçük bir şeyin lafımı olur”

Temel bir gece uyurken, rüyasında gaipten bir ses; “Ey Allahın sevgili kulu Temel, bunca dua ediyorsun da bu güne kadar bir tane olsun milli piyango bileti almadın, hemen kalk ve bir bilet al, Allah dualarını kabul etti.”

 

Düşünüyorsanız, yaparsınız. Düşünüyorsanız, hayal kurarsınız. Hem de öyle sıradan hayaller değil. Galile gibi durağan dünyayı döndürecek hayaller kurarsanız. Newton gibi yer çekimi yasasını kurgularsınız. Einstein gibi ışığın üstünde uzay yolculuğu yaparsınız.

Hatırlayın, hayal kurduğunuz oranda varsınız ve hayallerinizi  gerçekleştirdiğiniz oranda gerçeksiniz.

Müge Kasaroğlu

www.gencgelisim.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Sorunlarınızın Üstesinden Gelin! başlıklı makalemizde bilinçaltı telkinler, sorunlarınızın üstesinden gelin ve telkin cdler hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir