Genç Gelişim Dergisi

Jillian Sawers’tan Bir ‘Duygusal Zeka’ Hikayesi : Kendini Geliştirmek

Written By: Genç Gelişim - Mar• 11•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

kendini gelistirmek

 

“Egonun ne olduğunu, korkunun ne olduğunu anladığımda, kendimi ve ötekileri daha iyi anlamaya başlıyorum. Bu anlayışı elden ele nasıl iletebileceğimizi anlıyorum. Tepki vermiyorum. Sorunu büyütmüyorum. İnsanlar kendilerini yanımda iyi hissediyorlar. İyi niteliklere odaklanıyorum, kendimde ve ötekilerde. Böyle bir anlayışla yaşamaya başladığınızda size ‘Duygusal Zekânız ne kadar da yüksek!’ demezler ama siz insanlarla iyi geçinmeyi başarabilen birisi olursunuz.

 

Bu yolculuğun sonunda kendinizle baş başayken ve başkalarıyla birlikteyken hep bir tatminkarlık, memnuniyet hissi içinde olursunuz. İnsanlar da sizin yanınızdayken kendilerini tatminkar ve memnun hissederler. Ruhsal yolculuk içindeki her yolcu, kendini geliştirmekle ilgilenir. Duygusal Zekâ sadece buna konulmuş yeni bir etikettir. Belki sonraki haftalarda Ruhsal Zekâ  çalışması yapmalıyız.”

 

NLP İle Ruhsal Gelişim/Cengiz Erengil/Akis Kitap

www.gencgelisim.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan NLP Her Şeyden Önce Bir Kişisel Gelişim Yöntemidir başlıklı makalemizde beyin dili, kişisel gelişim ve nlp hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir