Genç Gelişim Dergisi

İnançların İnsan Üzerindeki Etkisi

Written By: Genç Gelişim - May• 06•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

inancin etkisi

İyi bilinmelidir ki yapabileceğine inanmak kendi kendini gerçekleştiren bir kehanettir.

 

İnanç kelimesi daha çok dini bir motif içerse de bizim anlatmak istediğimiz bu ifade, bir işi yapma konusunda kendinden emin olma duygusudur. İnsanın hayatına anlam kazandıran ve yön veren, yargılar ve prensiplerdir. Ya da bir insanın herhangi bir konuda kendine güven duyması ve içindeki mevcut gücü onaylamasıdır.

Gerçekten sihirli bir güce sahiptir inanç. Birçok insanın kesin çizgilerle hayatını çizdiği yanlış inançlar hayatı başarısız geçirmenin en büyük sebebidir. Nedense hep hayatımızı olayların kontrol ettiğine, ne olduğumuza çevremizin ve içinde bulunduğumuz şartların karar verdiğine inanırız. Oysa müthiş bir güçle donatılmış insan adına çok büyük bir yanlıştır bu. Aslında bizi biçimlendiren, şekillendiren olaylar değil bizim ve olayların ne anlama geldiğine dair inançlarımızdır. Yani sorun çevremizde meydana gelen olaylar değil bizim olaylara verdiğimiz anlamlardır.

Neşeli, mutlu ve başarılı bir hayat ile mutsuz, acılarla dolu bir hayat arasındaki tek fark bizim inançlarımızdır.

 

NLP ile Başarı/Yücel Gökmen

www.gencgelisim.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Çocuğunuzu Her Haliyle Sevin başlıklı makalemizde Çocuğunuzu Her Haliyle Sevin hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir