Genç Gelişim Dergisi

Güven Kütüphanesi

Written By: Genç Gelişim - May• 11•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

4 yaş

 

Bir kütüphanede olduğunuzu hayal edin: Kütüphanede bir masada oturuyorsunuz. Loş bir ışık var. Önünüzde boş sayfalar ve bir de kalem duruyor. Tüm ayrıntıları ile bu ortamı gözünüzde canlandırın.

 

Otobiyografinizi yazın: Kalemi ve kâğıdı elinize alarak sahip olduğunuz tüm güzel özellikleri yazmaya başlayın. Kendinizde takdir ettiğiniz her şeyi yazın.

 

Sevdiğiniz birini dahil edin: Yazarken arkanızda, odanın sağ köşesinde çok sevdiğiniz ve değer verdiğiniz birinin durduğunu hayal edin. Onun geldiğini fark ettiğiniz anda, yazınıza onunla ilgili tüm olumlu düşüncelerinizi, onun sahip olduğunu düşündüğünüz pozitif özelliklerini ekleyin.

 

Kendi bedeninizden çıkın: Bedeninizden çıktığınızı ve odanın sol köşesine giderek hem yazı yazan kendinizi hem değer verdiğiniz kişiyi bulunduğunuz noktadan izleyin. Onun hakkında güzel şeyler yazdığınızı fark eden sevdiğiniz kişinin yüzündeki mutluluk ifadesini görün. Onun hissettiklerini tahmin etmeye çalışın.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

 

Onun bedeniyle bütünleşin: Bulunduğunuz köşeden ayrılın ve değer verdiğiniz kişinin bedeninin içine girdiğinizi hayal edin. Olayı onun gözleriyle, onun zihniyle ve onun kalbiyle değerlendirin. Neler hissediyor? Sizin hakkınızda ne gibi olumlu düşüncelere sahip? Sizin özel nitelikleriniz hakkında ne düşünüyor? Sizinle ilgili güzel olan nelerin farkında? Sizin kendinizle ilgili yeteri kadar farkında olmadığınız ama onun farkında olduğu olumlu yönleriniz neler?

 

Bedeninize geri dönün: Yazı yazmakta olan bedeninize geri dönün ve çıktığınız yolculukta fark ettiklerinizi de yazınıza ekleyin.

 

Hissedin: Yazmış olduklarınızı ve sizi seven birinin sizinle ilgili güzel düşüncelerini yaşayın. Bunlara sahip olduğunuzun bilincinde olarak şimdiye geri dönün ve rahatlayın.

 

Müge Kasaroğlu

www.gencgelisim.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Çözümsüz Problem başlıklı makalemizde çözümsüz problem, sınavlara hazırlık ve sınavları geçmek için inanmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir