Genç Gelişim Dergisi

Filmlerdeki En Güzel 10 Aşk Hikâyesi

Written By: Genç Gelişim - Nis• 03•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

aragorn-arwen

 

“Aşkın adı anıldı, tüm âlem sustu.” derler eskiler… Gerçekten de öyledir. Aşk’ın kendisi, dünyanın en güzel kelimesidir. Doğuda çocuklar, Leyla ile Mecnun’un, Batıdakiler ise Romeo ile Juliet’in aşk hikâyesi ile büyürler. Sonunda ayrılık ve gözyaşı olsa da, aşk her zaman güzel ve her daim insanları onurlandıran bir duygu olmuştur.

 

Aşkı anlatan binlerce kitap yazıldı, binlerce film çekildi. Ama bazıları aşka getirdikleri yorumla, aşkın fantastik dünyasında yaptıkları muhteşem seyahatlerle unutulmaz oldular. Bugün, yarın ve yarından sonra bu aşklar tıpkı Leyla ile Mecnun gibi, Aslı ile Kerem gibi hiç unutulmayacak. Facebook’ta, Twitter’da milyonlarca kez paylaşılacak, yüzyıllar sonra bile seyredildiklerinde aşka kattıkları güzelliklerle anılacaklar.

 

Rolleri oynayan oyuncuların aşkı yaşayışlarındaki sahicilik, farklı bir hikâye etrafında anlatılan kurgular ile az sonra sayacağımız 10 filmdeki aşklar gerçekten unutulmazlar. Elbette ki hepimizi etkileyen başka filmlerdeki aşk hikâyelerini de bu listeye ekleyebiliriz.

 

 

Matrix: Neo ve Trinty

Matrix’te, gerçek ve sanal dünya arasındaki büyük savaş, büyük bir aşk doğurmuştu. Seçilmiş kişiye âşık olacağını söyleyen Kâhin’in kehânetine uyan Trinty, beklenen adama yani Neo’ya âşık olmuştu.

 

 

Yüzüklerin Efendisi: Aragorn ve Arwen

Orta Dünya’yı büyük karmaşadan kurtarmak için çabalayan Kral Aragorn’un, bu müthiş savaşta en büyük destekçisi tabii ki Elflerin dünya güzeli prensesi Arwen olacaktı. Kral, Orta Dünya’yı kurtarırken, bir yandan da büyük aşkı Arwen’in fedakârlığını, kalbini sadece ona vererek ödüyordu.

 

 

Ay Işığı: Bella Swan ve Edward Cullen

Vampirler dünyasının içli yakışıklısı Edward, son zamanlarını yaşadığı küçük kasabada Belle ile karşılaşınca, ölümsüz hayatının aşkını bulduğunu anlamıştır. Kurt adamlar, vampirler ve polislerin arasında hayatta kalma mücadelesi verirken, kalbinde tek bir şeyden destek alıyordu, Bella’nın aşkından…

 

 

V for Vandetta: Evey ve V

Bilimsel deneylerde kimliğini, hafızasını, her şeyini yitiren V, sadece kalbinin derinliklerindeki o muhteşem duyguyu yitirmemişti: Aşkı. Dünyaya vereceği son büyük özgürlük mesajında, kalbinde Evey ve hiçbir zaman kaybetmediği umutları vardı.

 

 

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

 

Titanik: Jack Dawson ve Rose De Witt Bukater

Dünyanın en büyük gemileri batabilir, en büyük binaları yıkılabilir ama aşklar her zaman dimdik ayakta kalır. İşte batmaz denilen Titanik, bir buz dağına çarpıp okyanusun sularına gömülürken, hiç bitmeyecek bir aşkta gökyüzüne yükseliyordu. Jack’ın ve Rosa’nın buzlu sularda donan aşkları…

 

 

Avatar: Jake Sully ve Neytiri

Tekerlekli sandalyeye mahkûm Jake, Avatar bedenine geçince sadece yürüyebileceği ayaklara sahip olmakla kalmamış, uçabileceği kanatlar da bulmuştu. İşte o kanatların adı Neytiri idi. Sonunda bedeninden sonsuza kadar vazgeçen Jake, hiç vazgeçemeyeceği aşkına da Avatar dünyasında kavuşmuştu.

 

 

Melekler Şehri: Seth ve Dr. Maggie Rice

Gökyüzündeki bir meleğin yeryüzündeki bir kadına âşık olup meleklikten vazgeçmesinden daha muhteşem bir aşk hikâyesi ne olabilir? Melek Seth, içindeki yarasını iyileştirebilecek tek doktoru bulduğunda artık insana dönüşmüş bedeninde de aşkın kanı dolaşıyordu.

 

 

Spartaküs: Spartaküs ve Sura

Köleliğe karşı ilk büyük savaşı başlatan köle gladyatör Spartaküs, tüm gücünü büyük aşkı karısı Sura’ya kavuşma hayalinden alıyordu.  Sura için koca Roma ordusuna kafa tutan Spartaküs, hem özgürlük mücadelesiyle, hem de büyük aşkıyla tarihteki yerini çoktan almıştı.

 

 

Örümcek Adam: Peter Parker ve Mary Jane Watson

Bir süper kahraman olmak mı daha zor, yoksa âşık olmak mı? Bunun cevabını ancak bize süper güçlü aşığımız Peter Parker söyleyebilir. Gökyüzünde uçarken, süper örümcek ağlarını kullanan bu fantastik kahramanımız, gönül âleminde uçarken de Mary Jane’nin aşkından güç alıyordu elbette ki…

 


Cesur Yürek: William Wallace ve Murron

İskoçların büyük bağımsızlık kahramanı William Wallace, dünyanın en özgür adamı olmasına kime borçluydu? Tabii ki güzeller güzeli Murron’a… Hayatının son anında, dilinde özgürlük, kalbinde Murron olan bu adamı ve canını verecek kadar onu seven aşkını unutmak mümkün mü?

 

Adem Özbay

www.gencgelisim.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan NLP Her Şeyden Önce Bir Kişisel Gelişim Yöntemidir başlıklı makalemizde beyin dili, kişisel gelişim ve nlp hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir