Genç Gelişim Dergisi

Evlilikte Mutluluk

Written By: Genç Gelişim - Nis• 15•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

evlilik1

Sevgi, saygı, anlayış, sabır, hoşgörü gibi manevi değerler evliliğin temelini oluşturur. Bunlar bilinen ve çokça söylenen sözlerdir. Ancak eş olarak seçeceğiniz kişinin bu kavramları nasıl değerlendirdiğini ve bu anlamda daha neler yapabileceğini anlamak için bu soru sorulmalıdır.

Ahmet Bey bu konuda, “Mutluluk adına yapılabilecek en iyi şey olaylara çözüm odaklı yaklaşmaktır. Yani duruma göre üretken olmak çok önemli. Mesela herhangi bir rahatsızlık varsa yarını beklemenin anlamı yok, o an hastaneye gidip tedavi olmak gerekir.” diyerek düşüncelerini örneklendirmişti. Ahmet Bey’in ‘an’ı yaşama konusundaki yaklaşımları beni çok etkilemiştir. Anında çözüm üretip, eyleme geçmek hayatta sahip olunması gereken ve mutluluğu sağlayan en önemli özelliklerdendir.

150 Soruda Evlilik/Akis Kitap

www.gencgelisim.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Kadını (erkeği) Garanti Olarak mı Görüyorsunuz? Eşinizi Birey Olarak Görüp Saygı Duymanın Önemini Nasıl Değerlendiriyorsunuz? başlıklı makalemizde erkeği garanti olarak mı görüyorsunuz, eşini birey olarak görmek ve evlilikte eşleri birey olarak görmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir