Genç Gelişim Dergisi

En İyiyi İsteyebilmek

Written By: Genç Gelişim - Nis• 27•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

6.his 2

 

“Akıllı kimse hedefini yüksek tutmalıdır. Ötelerin ötesindeki matlûbu arzulamalı, oluşan ve kolaylaşan hiçbir şeye ikna olmamalıdır.”                                                             

İmam Rabbani

 

Hz. Ali : “Kişi kendini nerede görmek isterse orada bilinir. İşte öyleyse insanlar içinde kendine en yüksek yerin peşinde ol.” , diyor… W. Somerst Maugham ise şöyle demiş : “Yaşamın ilginç yanlarından birisi de; en iyinin dışında bir şey kabul etmeyenlere, genellikle en iyiyi vermesidir.”

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

 

En kötüsü yerine en iyisinin olacağını beklerseniz, her şey daha iyiye gitmeye başlar. Bir şeyin iyi olacağı konusunda içinizde duyduğunuz şüphe, ortadan kalkmış olur.

Bir şeyin en iyisini hakikaten isteyebilirsek, mutlaka en iyiye ulaşmaya muvaffak olabiliriz. Tüm enerjimizle isteyebilirsek ruhumuzun isteme gücü artar ve en iyiyi bize doğru çekmeye başlar. Böylece içimizdeki isteme gücünü, ulaşmak istediğimiz hedefimize yoğunlaştırabiliriz. Eğer kendimizi,  varmak istediğimiz hedefe kilitler ve onun üzerinde yoğunlaşırsak karşımıza çıkan engelleri göğüsler ve elde etmek istediğimiz şeye doğru adım adım yol alırız. Eğer bir güçlüğün üzerine bütün benliğimizle gider ve bütün gücümüzü onu aşmaya yöneltirsek o güçlük önümüzde darmadağın olur. En iyinin olmasını beklemenin anlamı, beklediğimiz şeyin elde edilmesine bütün kalbimiz ve içtenliğimizle kendimizi adamamızdır. Başarının anahtarı, yaptığımız işin istediğimiz sonuca ulaşmasını yürekten istememiz, inanmamız, kendimizi o işe bütün benliğimizle vermemiz ve Evren’in Sahibi’ne dayanmamızdır. Bu temeller üzerine her şeyin en iyisini isteyelim…

 

Yüreğindeki Sen/Selçuk Alkan/Akis kitap

www.gencgelisim.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Güvenerek İstemek başlıklı makalemizde duanın kabul edileceğine inanarak dua etmek, duaya güvenmek ve güvenerek istemek hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir