Genç Gelişim Dergisi

Başarıya Ulaştıran Sözler: Azim

Written By: Genç Gelişim - Nis• 10•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

basari1

Yüzyıllar boyunca kuşaklardan kuşağa taşınan en önemli mirasın ne olduğunu düşünecek olursak bunun “söz” olduğunu görürüz. Her ne kadar “Söz uçar yazı kalır.” demişlerse de söz boşluğa değil gelecek kuşakların hafızasına uçmaktadır. Bu öylesine bir uçuştur ki, her metresinde tecrübe, bilgi, birikim, analiz, değerlendirme, yorum, bilgelik gibi yolcuları sırtına yüklemektedir.
Söz önemlidir. Söz ‘hayatın anlam şifresini’ kalbinde taşımaktadır. Ona ulaşmak için yapmamız gereken kendi kalbimizin kapısını ona aralamaktır. Söz; kalbin süzgecinden geçip beynin kıvrımlarını aşıp hayat arenasında rakipleri ile karşılaşacak insana rehber olduğunda kıymeti anlaşılacak bir mücevher gibidir.
Her söz yaşam yolculuğumuzda yolumuzu kaybettiğimizde bize bir pusula olacaktır. Yeterki onların ışığını görebilelim ve izini takip edebilelim.
Daha güzel bir yaşam için sevgiyle…

“Büyük kişiler olmadan, büyük işler başarılamaz. İnsanı yücelten kendi azmi ve sabrıdır.”

C. De Gaulle

“Yeteneklerinizin farkındaysanız, kolaylıkla ilerleyebilirsiniz. Kalabalığa bakın, azimli yürüyene herkes yol verir.” Gassion

“Dünyada insana yardım eden şey tesadüf değil, azim ve sebattır.” S. Smiles

“Yapmakta ısrar ettiğimiz şeyler gitgide kolaylaşır. İşin özü değişmez, fakat o işi yapma yeteneğimiz gelişir.” R. W. Emerson

 

Niyazi Fırat Eres

www.gencgelisim.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan NLP Her Şeyden Önce Bir Kişisel Gelişim Yöntemidir başlıklı makalemizde beyin dili, kişisel gelişim ve nlp hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir