Genç Gelişim Dergisi

% 99 KURALI

Written By: Genç Gelişim - Haz• 06•13

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

basarili-ogrenci

% 99 luk kısım bilinçaltına atılan ve istenildiği zaman hafızanız tarafından size sunulan “ALTIN HİSSE” dir Bu % 99 luk kısım sizin bilinçli yada bilinçsiz olarak yaptığınız hareket yada davranışlarınızda söz sahibi olur. Alışkanlıklarınızı oluşturur, korku yada fobilerinizi tetikler yani sizi % 100 yönetir. Peki o zaman biz nasıl % 99 luk görme yeteneği kazanacağız ?

 

Yani istediğiniz bilgi öğrenilecek şeyleri bilinçaltınızdaki altın hisseye gönderebilmektir.

Siz bu % 99 luk kısmı ne kadar bilinçli doldurursanız beyin sizi güdüleyip yönlendrirken o kadar isteginiz doğrultusunda kullanır.

 

Örneğin hazırladığınız Subliminal NLP mesajlarıyla bilinçaltınıza gönderdiğiniz kendine güven ve başarı motivasyonu bilgileri ile, adım atacağınız her işe sizi azimli ve çalışkan bir tavır içerisine sokacak yani siz ona ne veriyorsanız size onu iade edecektir. Sizi bu konuda sizin verdiğiniz mesalar ile motive edecek ve sizde yılgınlık yada tembellik gibi kavramların oluşmasına müsaade etmeyecektir.

 

İşte size bir mucize…

 

Bunu yaparken de gene sizi kullanıoruz. Size sadece gözlerinile değil bilinçaltınızla bakıp görmeyi öğretiyoruz. Sizcede bu bir mucize değilmi ?

 

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Etkili öğrenmenin bir diğer yoluda kulaklarımızı etkin kullanmaktan geçer. Dinleyerek öğrenmek bazı kişilere göre en kolay yoldur. Hepimiz sadece dersi iyi dinleyen ama çok ders çalışmadan başarılı olan onlarca insana tanık olmuşuzdur. Bu tip insanların farkı nedir ? Nasıl olurda kulaklarından beyinlerine giden herşey anında kayıt altına alınır ? Bu bir mucizemidir yoksa öğrenilebilir bir yöntemmidir. ? Tabiki bazılarında doğuştan olan ama öğrenilebilir bir yöntemdir. Bu da sizin bilgiyi algılayış ve derleyiş yapınızla ilgilidir.

İnsan kulağının algıladığı frekanslar 20 Hz ile 20 kHz (20 000 Hz.) arasındadır. Düşük frekans kalın, yüksek frekanslar ise ince seslere aittir. Ortalam 15 khz ses düzeyi insanın sesleri algılayabillmesi için yeterlidir. Bundan daha düşük ses fekasnlarınız kulak değil bilinçaltı algılayabilir.

Duyma işlemi kısaca şöyle gelişir, dış kulak, çevredeki ses dalgalarını kulak kepçesi ile toplayıp orta kulağa iletir. Orta kulak ise aldığı ses titreşimlerini güçlendirerek iç kulağa aktarır. İç kulak da bu titreşimleri sesin yoğunluğuna ve sıklığına göre elektrik sinyallerine dönüştürerek beyne gönderir. Beyinde birkaç konaklamadan sonra mesajlar, son olarak bu sinyallerin işleme koyulup yorumlandığı duyma merkezine iletilirler. Böylece duyma işlemi de beyindeki duyma merkezinde gerçekleşir.

 

İnsanların kulaklarıyla duyamadıkları çoğu sesi hayvanlar duyabilir. Buda onların kulaklarının algıladıkları frekans aralıklarıyla ilgilidir. Göz ve kulak aynı işlem hızında bilgi aktaramaz yani aynı anda aynı oranda konsantre olamaz. Bunun nedenide bilgi işleyiş hızının farklı olmasıdır.

 

İnsan kulağının algılayabildiği 15- khz den aşağı frekansda sesler ise gene kulak tarafından alınır ama işitma algı aralığı nedeniyle bilinçaltı tarafından anlaşılır. Yani müzik altına subliminal olarak gömdüğünüz mesajlar, beyin ve bilinç muziğin fekansını algılarken altındaki mesajlarıda bilinçaltı kayda geçer.

 

Kimi insan görerek kimi okuyup tekrar ederek kimide sadece dinleyerek daha kolay bilgi depolar. Bu bilgiyi işleme ve daha kalıcı hale getirme yöntemiyle alakalıdır.

 

Serkan Ertem

www.gencgelisim.gencgelisim.com

Bir önceki yazımız olan Başarı Yolu başlıklı makalemizde başarı yolu, başarılı olmak ve gayret etmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir